Vítejte

Řešení pro antikorozní ochranu každého projektu


Udržitelnost, životní cyklus, náklady a materiálová efektivita: to jsou otázky, které musí naše odvětví v dnešní době zvážit, abychom se připravili na budoucnost.

Každodenní výzvou, které čelí náš trh s práškovými nátěry, je nalezení dobrého řešení pro korozi kovových podkladů. Koroze je elektrochemická interakce mezi kovem a jeho prostředím, která vede ke změně nebo zhoršení estetické kvality, funkčnosti a integrity. K ochraně kovových podkladů před korozí je třeba vybrat a účinně aplikovat vhodný systém s ohledem na prostředí, kterému bude systém během své životnosti čelit.

Díky své odbornosti a kompletnímu práškovému portfoliu termoplastových a termosetových technologií je společnost Axalta Coating Systems schopna překonat většinu problémů s korozí a to ve všech klimatických podmínkách.

Níže vás provedeme několika 1 nebo 2vrstvými systémy, naší produktovou řadou a technickými doporučeními, která je třeba vzít v úvahu při zahájení vašeho projektu. Máte k dispozici jedinečný nástroj pro výběr výrobků, abyste na základě specifických kritérií našli výrobky, které doporučujeme pro váš projekt.

 Ochrana proti korozi v různých prostředích zahrnuje kombinaci podkladu, přípravy povrchu, výběru nátěrového systému a aplikace. 

Začněme tedy společně chránit váš projekt!

 

Začněte od základů


Než si vyberete základní a vrchní nátěr, je třeba zvážit tři důležité kroky, abyste našli správný výrobek antikorozní ochrany pro váš projekt.

Podklad

Každý kovový podklad má své vlastní specifikace. Pro každý podklad existuje nátěrové řešení pro zajištění optimální ochrany.

Prostředí a trvanlivost

Důležitým krokem k nalezení nejlepšího systému antikorozní ochrany je definování prostředí a trvanlivosti. To určí ideální základní nátěr pro použití.

Povrchová úprava

Výsledky dosažené vaším nátěrem závisí na povrchové úpravě, kterou aplikujete. 

Produktová řada pro antikorozní ochranu


Společnost Axalta Powder Coatings nabízí širokou škálu nátěrových systémů na bázi termoplastových a termosetových technologií. Zde najdete specifikace každé produktové řady.

Abcite® X60

Abcite® X60 je řada jednovrstvých, vysoce pevných adhezivních termoplastických práškových nátěrů bez základního nátěru, která poskytuje nejlepší a vysoce trvanlivou korozní ochranu ve své třídě pro ocel a jiné kovy v nejnáročnějších podmínkách.

Abcite® 2060

Použitím nátěru Abcite® 2060 budete moci chránit velké kovové konstrukce na staveništi za většiny povětrnostních podmínek a snadno opravovat neplánovaná poškození bez nutnosti demontáže konstrukce díky technologii nástřiku plamenem.

Řada Plascoat® PPA 571

Ideální nátěr pro venkovní předměty vystavené náročnému městskému nebo přímořskému prostředí. Plascoat® PPA 571 poskytne dlouhodobou ochranu kovu v náročných prostředích.

Plascoat® PPA 742

Plascoat® PPA 742 je jednovrstvý termoplast, který lze použít jako základní nátěr a je speciálně navržen pro překrytí vrchním nátěrem Alesta®.

Základní nátěry Alesta® ZeroZinc

Základní nátěry pro antikorozní ochranu Alesta® ZeroZinc poskytují termosetový nátěr, který izoluje podklad od okolního prostředí, čímž minimalizuje proces koroze.

Alesta® ZeroZinc Uniprime

Alesta® ZeroZinc Uniprime je multifunkční základní nátěr. Splňuje nejpřísnější antikorozní požadavky bez ohledu na tvar a typ dílu a pokrývá i ta nejhůře přístupná místa.

AquaEC

™ 

Electrocoats

Technologie ecoat nabízí potenciál úspory energie a má vynikající chemickou a korozní odolnost v kombinaci s velmi dobrými mechanickými vlastnostmi a přilnavostí na různých podkladech.

Technická videa

Obrázky řeknou víc než tisíc slov.

Při výběru systému pro optimální ochranu vašich součástí a konstrukcí proti nebezpečí koroze chcete vidět produkty v akci. A to je důvod, proč naše webové stránky obsahují knihovnu technických videí.

Pojďme společně chránit váš projekt

Define your substrate

Výběr výrobku

Zde najdete to správné řešení antikorozní ochrany pro váš projekt

POJĎME NA TO

Technická doporučení


Jakmile si vyberete podklad, práškový systém a povrchovou úpravu, zbývá ještě zvážit několik otázek. Poskytujeme vám pokyny, od návrhu vašeho kovového dílu nebo aplikace práškového systému až po různé nákladové přispěvatele.

Již od prvních fází vašeho projektu je klíčový obecný návrh konstrukce. Usnadní to nejen přípravu povrchu, aplikaci a kontrolu, ale také údržbu.

Při nanášení práškových nátěrů je třeba dodržovat důležité pokyny pro optimální aplikaci vašeho prášku, termosetu nebo termoplastu.

Podklady, nátěry, energie, práce, náklady na údržbu: to jsou hlavní náklady, které je třeba vzít v úvahu při hodnocení vašeho projektu. Nicméně ne všechny jsou ekvivalentní v závislosti na tom, jaký systém antikorozní ochrany zvolíte.