Hoş geldiniz

Projelerinizde korozyonları önlemek için bir çözümümüz var


Sürdürülebilirlik, kullanım ömrü, maliyet ve malzeme verimliliği gibi hususlar sektörümüzün geleceğe kendini hazırlaması için bugün dikkate alması gereken konulardır. 

Metal substratların korozyonuna karşı iyi bir çözüm bulmak, toz boya pazarımızın karşılaştığı gündelik bir zorluktur. Korozyon, bir metal ile çevresi arasındaki, estetik kalite, işlevsellik ve bütünlüğün değişmesine veya bozulmasına yol açan elektrokimyasal etkileşimdir. Metal substratları korozyona karşı korumak için sistemin kullanım ömrü boyunca karşılaşacağı ortamlar göz önünde bulundurularak yeterli bir sistem seçilmeli ve etkin bir şekilde uygulanmalıdır.

Uzmanlığı ve termoplastik ve termoset teknolojilerinden oluşan eksiksiz toz boya portföyü sayesinde Axalta Coating Systems, tüm iklimlerde korozyon sorunlarının çoğunu çözebilir.

Aşağıda, birden fazla 1 veya 2 katmanlı sistem, ürün yelpazemiz ve projenize başlarken göz önünde bulundurmanız gereken teknik öneriler konusunda size rehberlik edeceğiz. Projeniz için tavsiye ettiğimiz ürünleri belirli kriterlere göre bulmak için benzersiz bir ürün seçici aracına erişebilirsiniz.

Farklı ortamlarda korozyon koruması, substrat, yüzey hazırlama, kaplama sistemi seçimi ve uygulamasının bir kombinasyonunu içerir. 

Gelin, projenizi birlikte koruyalım!

 

Temel prensiplerle başlayın


Projenize en uygun korozyon önleyiciyi bulmak için astar ve üst kaplamanızı seçmeden önce, göz önünde bulundurmanız gereken üç önemli adım bulunmaktadır.

Substrat

Her metalik substratın kendine özgü özellikleri bulunur. En iyi korumayı sağlamak açısından her substrat için bir boya çözümü mevcuttur.

Ortam ve dayanıklılık

Size en uygun korozyon önleyici sistemi bulmanın önemli bir adımı ortamı ve dayanıklılığı tanımlamaktır. Bu, kullanılacak en doğru astarı belirleyecektir.

Yüzey işleme

Boyama işleminizden elde edeceğiniz sonuçlar yüzey işleme uygulamanıza göre değişir. 

Korozyon önleyici ürün yelpazesi


Axalta Toz Boyalar, termoplastik ve termoset teknolojilerine dayanan geniş bir boya sistemleri yelpazesi sunar. Her bir ürün serisinin özelliklerini burada keşfedebilirsiniz.

Abcite® X60

Abcite® X60, en zorlu koşullarda çelik ve diğer metallere sınıfının en iyisi ve oldukça dayanıklı korozyon koruması sağlayan tek katmanlı, astarsız, yüksek dayanımlı, yapışkanlı termoplastik toz boya serisidir.

Abcite® 2060

Abcite® 2060 yardımıyla şantiyedeki büyük metal yapıları pek çok hava koşulunda koruyabilecek ve alev püskürtmeli boyama teknolojisi sayesinde planlanmamış hasarları, yapıyı demonte etmeden kolayca tamir edebileceksiniz.

Plascoat® PPA 571 serisi

Zorlu kentsel veya kıyı ortamlarına maruz kalan dış mekan parçaları için ideal kaplama. Plascoat® PPA 571, zorlu ortamlarda metal için uzun süreli koruma sağlar.

Plascoat® PPA 742

Plascoat® PPA 742, astar olarak kullanılabilen ve zellikle Alesta® son kat boyalarla birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış tek kat bir termoplastik üründür.

Alesta® ZeroZinc astarlar

Alesta® ZeroZinc korozyon önleyici astarlar substratı çevresinden izole ederek korozyon sürecini en aza indiren bir termoset kaplama sağlar.

Alesta® ZeroZinc Uniprime

Alesta® ZeroZinc Uniprime ÇOK fonksiyonlu astardır. Parçanın şekline ve türüne bakılmaksızın en sıkı korozyon önleyici gereklilikleri karşılar ve ulaşılması en zor alanları kapatır.

AquaEC

™ 

Elektrokaplamalar

Elektrokaplama teknolojisi enerji tasarruf potansiyeli sağlar ve çeşitli malzeme yüzeylerinde çok iyi mekanik özelliklere ve yapışma özelliğine eşlik eden korozyon dayanımına sahiptir.

Performans videoları

Görseller binlerce kelimeye değer.

Bileşenlerinizi ve yapılarınızı korozyon zararlarına karşı optimum seviyede korumak için sistem seçerken bu ürünleri kullanım sırasında görmek istersiniz. Bu nedenle web sitemizde teknik videoların yer aldığı bir kitaplık bulunur.

Projenizi birlikte koruyalım

Projenize uygun Axalta ürününü bulmak için lütfen doğrudan aşağıdaki resme tıklayın

Define your substrate

Ürün Seçici

Projeniz için uygun korozyon önleyici çözümü burada bulabilirsiniz

HAYDİ BAŞLAYALIM

Teknik Tavsiyeler


Substratınızı, toz sistemini ve yüzey işlemeyi seçtikten sonra, hâlâ düşünülmesi gereken bazı hususlar vardır. Metalik parçanızın tasarımından toz sisteminin uygulanmasına ve farklı maliyet katkılarına kadar size kılavuz bilgiler sunuyoruz.

Projenizin ilk aşamalarından itibaren yapının genel tasarımı çok önemlidir. Bu, yüzey hazırlama, uygulama ve muayene adımlarının yanı sıra bakımı da kolaylaştırır.

Toz boya uygularken tozunuzun, termosetin veya termoplastiğin en iyi şekilde uygulanması için uyulması gereken önemli talimatlar vardır.

Substrat, kaplama, enerji, işçilik, bakım maliyetleri gibi unsurlar, projenizi değerlendirirken göz önünde bulundurmanız gereken ana maliyetlerdir. Bununla birlikte, seçtiğiniz korozyon önleyici sisteme bağlı olarak hepsi eşit öneme sahip değildir.