Kontaktujte nás


Axalta Powder Coating Systems Central Europe GmbH
Holušická 2221/3
140 00 Praha 4
Czech Republic

ICONICA 2022

Práškové barvy SuperDurable na kovové základní materiály


ICONICA je kolekce mimořádně odolných práškových barev pro nový začátek, která bude mít vliv na to, jak žijeme, pracujeme a bavíme se. Jak designéři, architekti a inovátoři po celém světě hledají životní styl, který je lepší pro planetu a její obyvatele, mění se i barvy a textury, kterými se obklopujeme.

Nastal čas, kdy se můžeme spojit, abychom vyřešili univerzální problémy. Technologie a věda nám pomáhají navrhovat a stavět s minimální ekologickou stopou, používat méně materiálů a zdrojů a spíše je doplňovat než plýtvat. V současné době navrhujeme produkty z dlouhodobé perspektivy – s ohledem na odolnost, kvalitu a výkonnost v čase – s vědomím, že jsme součástí většího celku, kde světlo a tma, slunce a měsíc, přírodní a umělé prostředí musí harmonicky souznít.

ÚČINNOST

Barvy ICONICA, vyráběné podle standardu kvality Alesta® SD společnosti Axalta, jsou založeny na systému superodolných polyesterových pryskyřic. Kolekce kombinuje špičkové pigmenty a stabilizátory s vynikající odolností v exteriéru, které prodlužují životnost architektonických projektů.

Barvy ICONICA jsou hodnoceny z hlediska lesku a stálosti barev, a to pro všechny barvy v nejnáročnějších podmínkách. Byly testovány na silné UV záření, vysoké teploty a vysokou vlhkost.

Produkty ICONICA odolávají zkoušce časem a díky vynikající odolnosti proti mechanickému poškození překračují normy Qualicoat Class II. Společnost Axalta poskytuje 25letou záruku na zachování lesku a celkového estetického vzhledu nátěrů.

U metalických povrchových úprav byl použit nejvyšší standard pojiva, který zajišťuje konzistentní barvu při aplikaci a zabraňuje barevným rozdílům mezi různými šaržemi.

UDRŽITELNOST

Práškové barvy neobsahují žádná rozpouštědla a do ovzduší uvolňují zanedbatelné množství těkavých organických látek, takže jsou ve srovnání s barvami na bázi rozpouštědel udržitelnou volbou se zanedbatelným dopadem na kvalitu ovzduší v interiéru.

Práškové barvy ICONICA mohou přispět k získání kreditů LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a všechny produkty z této řady jsou opatřeny environmentálním prohlášením o produktu (EPD).

TRENDY

Odborníci společnosti Axalta na barvy pro architekturu úzce spolupracují s architekty, designéry a dalšími zainteresovanými stranami v oblasti zastavěného prostředí a pomáhají nám řídit inovace našich produktů.

Nová kolekce barev ICONICA je výsledkem vlastního výzkumu barev společnosti Axalta ve spolupráci s agenturou Francq Colors Trend Studio, která se zaměřuje na architekturu a špičkový design.

 

     

Nejdůležitější zprávy

 

  • Kvalita SuperDurable
  • Odolnost a udržitelnost se skvělou použitelností
  • Vázané, homogenní kovové efekty
  • Vylepšená UV stabilita
  • Špičková konzistentnost mezi šaržemi
  • Mimořádná odolnost proti poškrábání
  • Certifikace Qualicoat Class 2 a GSB Florida 3 (Master)
  • Splňuje požadavky normy AAMA2604
  • Záruka 25 let (při splnění podmínek)
  • Skladem

Building Information Modeling

Stáhněte si naše soubory Alesta® SD ICONICA BIM