ICONICA 2022

Metal yüzeyler için Süper Dayanıklı toz boyalar


ICONICA, yaşama, çalışma ve hareket şeklimizi etkileyen yeni bir başlangıç için süper dayanıklı toz boyalardan oluşan bir koleksiyondur. Dünyanın dört bir yanındaki tasarımcılar, mimarlar ve yenilikçiler gezegenimiz ve insanlar için daha iyi yaşamanın yollarını buldukça, etrafımızı saran renkler ve dokular da değişiyor.

Şimdi evrensel sorunları çözmek için bir araya gelme zamanı. Teknoloji ve bilim, daha az malzeme ve kaynak kullanarak; israf etmek yerine yenileyerek minimum karbon ayak iziyle tasarım ve inşaat yapmamıza yardımcı oluyor. Bugün, aydınlık ve karanlığın, güneş ve ayın, doğal ve insan yapımı olanın uyum içinde bir arada var olması gereken daha büyük bir sistemin bir parçası olduğumuzu bilerek uzun vadeli - esneklik, kalite ve performansı zamanla azalmayan - tasarım yapıyoruz.

PERFORMANS

Axalta'nın Alesta® SD kalitesine göre üretilen ICONICA boyalar, süper dayanıklı polyester reçine sistemine dayanmaktadır. Bu koleksiyon, mimari projelerin ömrünü uzatan üstün dış dayanıklılığa sahip daha kaliteli boya pigmentleri ve stabilizatörleri bir araya getirmektedir.

ICONICA boyalar, en zorlu ortamlarda tüm renkler açısından parlaklık ve rengi koruma açısından değerlendirilir. Şiddetli UV ışınları, yüksek sıcaklık ve nem oranına maruz kalma testleri buna dahildir.

Zamanın testinden geçen ve çizilmeye karşı mükemmel direnç gösteren ICONICA ürünleri Qualicoat Class II standartlarını aşmaktadır. Axalta'nın 25 yıllık garantisi, boyaların parlaklığının ve genel estetik görünümünün korunmasını garanti eder.

Metalik yüzeyler için en yüksek yapıştırma standardı kullanılmış, uygulama sırasında tutarlı boya rengi sağlanmış ve farklı partiler arasında renk farklılıkları önlenmiştir.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Toz boyalar, solvent içermez ve atmosfere saldıkları VOC (Uçucu Organik Bileşikler) miktarı ihmal edilebilir orandadır, böylece solvent içeren boyalara kıyasla daha çevre dostudur ve iç mekan hava kalitesini çok az etkiler.

ICONICA toz boyaları LEED (Enerji ve Çevreye Uygun Tasarımda Liderlik) kredilerine katkıda bulunabilir ve serideki tüm ürünler Çevresel Ürün Beyanı (EPD) ile desteklenmektedir.

TRENDLER

Mimarlar, tasarımcılar ve inşaat sektöründeki diğer paydaşlarla yakın işbirliği içinde çalışan Axalta'nın mimari renk uzmanları, ürün yeniliklerimize rehberlik etmektedir.

Yeni ICONICA boya koleksiyonu, Axalta'nın mimari ve üst düzey tasarıma odaklanan renk tahmin ajansı Francq Colors Trend Studio ile işbirliği içinde gerçekleştirdiği kendi bünyesindeki renk araştırmasının bir sonucudur.

      

Öne Çıkan Özellikler

 

  • SuperDurable kalitesi
  • Mükemmel uygulanabilme özelliği ile dayanıklı ve sürdürülebilir
  • Bağlı, homojen metalik etkiler
  • Yüksek UV dayanımı
  • Partiler arası mükemmel tutarlılık
  • Üstün çizilme mukavemeti
  • Qualicoat Class 2 ve GSB Florida 3 (Master) onaylıdır
  • AAMA2604 şartlarını karşılar
  • 25 yıl garanti (belirli şartlar altında)
  • Stokta mevcut