Gizlilik Bildirimi


GDPR Privacy Statements

Main

Son Değiştirilme Tarihi: 14 Haziran 2022

Axalta GmbH kendisi ve Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Fransa, Almanya, İtalya, Norveç, Polonya, Portekiz, Rusya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Hollanda, Türkiye ve Birleşik Krallık'ta ofisleri bulunan bağlı kuruluşları adına. Axalta, web sitesi aracılığıyla veya çevrimdışı olarak yürütülen iş faaliyetlerimiz sırasında bu web sitesine, müşterilere ve satıcılara gelen ve bu web sitesini ziyaret edenler hakkında bilgileri toplar, saklar, paylaşır, kullanır ve başka şekilde işler. Bu Bildirim, üçüncü taraf siteler tarafından toplanan, saklanan, paylaşılan veya dağıtılan bilgiler için geçerli değildir. Bu Bildirim çeşitli zamanlarda güncellenebilir.

Yürürlükteki veri koruma yasasının amaçları doğrultusunda Axalta, web sitesinde veya başka bir şekilde sizinle işimizi yürütmek veya geliştirmek amacıyla sizden toplanan tüm kişisel verilerin denetleyicisidir. Bu Bildirimin amaçları doğrultusunda, kişisel veriler, tanımlanmış veya tanımlanabilir bir kişi ve geçerli olduğu yargı alanlarında, tanımlanabilir, mevcut bir tüzel (yasal) kişi ile ilgili her türlü bilgi anlamına gelir.

İçindekiler

Otomatik Olarak Topladığımız Bilgiler

Sağladığınız Bilgiler

Web Sitesi Analizleri

Tanımlama Bilgileri

Kişisel Verilerin Kullanımı

Kişisel Verilerin İfşa Edilmesi

Çocuklar

Pazarlama

Güvenlik

Kişisel Verilerin Saklanması

Dış Bağlantılar

Haklarınız

Bu Bildirimdeki Değişiklikler

İletişim bilgileri

Otomatik Olarak Topladığımız Bilgiler

Web sitemizi ziyaret ettiğinizde, sunucumuz tarayıcı veya cihaz tarafından oluşturulan belirli bilgileri otomatik olarak toplar ve bazı durumlarda aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere kişisel veriler oluşturabilir:

 • etki alanınız;
 • IP adresiniz;
 • ziyaretinizin tarihi, saati ve süresi;
 • tarayıcı türünüz;
 • işletim sisteminiz;
 • sayfa ziyaretleriniz;
 • bilgisayarınız veya aygıtınız hakkında diğer bilgiler;
 • internet trafiği;
 • kullanıcı davranışınız (ör. web sitesiyle nasıl etkileşim kurduğunuz).

Otomatik olarak toplanan bu bilgileri, sizi adınızla tanımlamaya çalışmak için kullanmayız ve aşağıda ayrıntılı olarak açıklandığı gibi gönüllü olarak verdiğiniz bilgilerle ilişkilendirmeyiz.

Sağladığınız Bilgiler

Web sitesinin belirli bölümlerine erişmek veya bunları kullanmak ya da web sitesinin tüm işlevlerinden yararlanmak amacıyla veya bizimle iş yaparken ya da bizimle iş yapma arayışında iken bize aşağıdaki yollarla belirli kişisel verileri sağlamanız istenebilir:

 • web sitemizde veya ticari fuarda ya da iş yaptığımız herhangi bir yerde form doldurarak (örneğin, "Bize Ulaşın" formu);
 • bir anketi tamamlayarak, bir istek göndererek, soru sorarak, web sitemize kaydolarak veya sipariş vererek;
 • web sitemizden belge indirerek;
 • haber bültenlerine veya diğer iletişimlere abone olarak;
 • bizimle telefon, e-posta veya iletişim bilgilerimizi kullanarak iletişime geçerek veya

Genellikle bize verdiğiniz kişisel veriler arasında ad, iş ilişkisi, iş adresi, telefon numarası ve e-posta adresi ve tüm sorguları veya şikayetleri çözmek için gereken tüm kişisel bilgiler yer alabilir.  Bir iş, işe yerleştirme veya staj başvurusu yaptığınızda, iş adayları için özel bir gizlilik bildirimi uyarınca, eğitiminiz, istihdam geçmişiniz ve çalışma hakkınız gibi konulara dair belirli ek bilgiler sağlamanız istenecektir.

Sizinle bir sözleşme yapmak (örneğin bir iş sözleşmesi veya hizmet sözleşmesi beklentisiyle) veya bir sözleşmeyi yerine getirmek (örneğin talebiniz üzerine hizmet sağlamak) için kişisel bilgiler gerekli olduğunda sizi bilgilendireceğiz. Bir bilginin verilmemesi veya önceden sağlanan bir onayın geri çekilmesi, talep edilen hizmetleri veya ürünleri sağlayamamamıza veya başvurunuzu dikkate alamamamıza neden olabilir.

İzleme/Analiz

Kullanım sıklığını ve web sitemizi ziyaret eden kişilerin sayısını belirlemek için bir web izleme ve web analizi yazılımı kullanırız. Bu bağlamda kimliğinizi açığa çıkarabilecek hiçbir kişisel veri toplamayız. Yalnızca web sitemizi ziyaret ederken kullandığınız IP adresi işlenecektir. Bu veriler, yalnızca grup genelinde istatistiksel amaçlarla ve yasal olarak izin verildiği durumlarda web sitelerimizin daha da geliştirilmesi amacıyla toplu halde kullanılacaktır.

Web izleme ve analiz yazılımımız, tüm Axalta Group şirketleri için Axalta, LLC ile yapılan bir anlaşmaya dayanarak, Berlin, Almanya adresindeki Webtrekk GmbH üçüncü taraf sağlayıcısı tarafından yürütülür.

Yukarıda belirtilen bilgilerin istatistiksel amaçlar ve web sitelerimizin daha da geliştirilmesi için toplanmasına ve kullanılmasına, tarayıcınızdaki "kullanıcıları izle" ayarını

·         devre dışı bırakarak veya Webtrekk GmbH tarafından

·         burada sağlanan kapsam dışı kalma mekanizmasını kullanarak istediğiniz zaman itiraz etmeyi seçebilirsiniz

Sosyal Yer İşareti Tanımlama

Bu web sitesi, belirli web sitesi içeriklerini bir dizi sosyal ağ veya diğer web sitesi aracılığıyla paylaşmanızı sağlayan "AddThis" eklentilerini içerir. AddThis Tanımlama Bilgileri kullanır (aşağıya bakın) ve ABD'deki AddThis, LLC tarafından işlenen belirli bilgileri (örneğin, AddThis eklentisini kullanma zamanınız veya tarayıcınızdaki dil ayarları) toplar. AddThis, LLC tarafından veri ve bilgilerin toplanması, işlenmesi ve kullanılmasına ilişkin daha ayrıntılı bilgi www.addthis.com/privacy adresinde bulunabilir. Axalta bu bilgileri toplamaz, işlemez ve kullanmaz.

Burada sağlanan devre dışı kalma mekanizmasını kullanarak yukarıda belirtilen bilgilerin AddThis, LLC tarafından toplanmasına ve kullanılmasına itiraz etmeyi seçebilirsiniz.

Üçüncü taraf sağlayıcılarımız, Axalta Group şirketleri için Axalta, LLC ile yapılan bir anlaşma temelinde faaliyet gösterirler. Web izleme ve analiz yazılımlarının her biri, yalnızca sizin onayınızla kullanacağımız analiz tanımlama bilgileri ile çalışır (analiz tanımlama bilgileri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Tanımlama Bilgileri bölümüne bakın).

Tanımlama Bilgileri

"Tanımlama Bilgileri", bilgisayarınızla veya web sitemize erişmek için kullanılan diğer aygıtlarla ilgili kişisel bilgileri saklamamızı sağlayan küçük dosyalardır. Tanımlama Bilgileri, kullanım sıklığını ve web sitemizi ziyaret eden kişi sayısını belirlememiz ve hizmetlerimizi sizin için mümkün olduğunca rahat ve verimli hale getirmek için bize yardımcı olur.

Tanımlama bilgisi türleri. Oturum tanımlama bilgileri yalnızca bir tarama oturumu sırasında geçici olarak saklanır ve tarayıcı kapatıldığında ziyaretçinin cihazından silinir. Kalıcı tanımlama bilgileri, önceden tanımlanmış sabit bir süre boyunca (genellikle birkaç ay) cihazınıza kaydedilir ve tarayıcı kapatıldığında silinmez. Birden fazla tarama oturumu için cihazınızı tanıyabilmemiz gereken durumlarda kalıcı tanımlama bilgileri kullanılır.

Birinci taraf tanımlama bilgileri ziyaret ettiğiniz web sitesi tarafından ayarlanır ve yalnızca bu site tarafından okunabilir. Üçüncü taraf tanımlama bilgileri ziyaret ettiğiniz web sitesinin sahibi tarafından değil, farklı bir kuruluş tarafından ayarlanır. Örneğin, reklam verenler ve diğer üçüncü taraflar, web sitemizdeki bir reklama veya bağlantıya tıkladığınızda kendi tanımlama bilgilerini kullanabilir veya bu hizmeti gerçekleştirmek için kendi tanımlama bilgilerini ayarlayacak bir üçüncü taraf analiz şirketi ile iletişime geçebiliriz.

Farklı tanımlama bilgisi türleri aşağıdaki gibi kategorize edilebilir:

Gerekli tanımlama bilgileri, güvenliği sağlamak gibi web sitemizin çalışması için gerekli olan tanımlama bilgileridir. Diğer gerekli tanımlama bilgileri, açıkça talep ettiğiniz özellikleri veya hizmetleri sunmamıza olanak tanır. Bu tanımlama bilgileri onayınızı gerektirmez ve kapatılamaz (bazı durumlarda isteklerinizi değiştirebilirsiniz). Tarayıcınızı bu tanımlama bilgilerini engelleyecek veya sizi uyaracak şekilde ayarlayabilirsiniz ancak bu tür tanımlama bilgilerini engellerseniz web sitemizin bazı bölümleri çalışmayabilir.

İşlevsel tanımlama bilgileri, hizmetlerimizle ilgili tercihlerinizi ve ayarlarınızı kaydederek, zaman içinde tercihlerinizi koruyarak ve web sitemize döndüğünüzde sizi tanıyarak size belirli işlevleri sunmak için kullanılır. Böylece bu web sitesinde size daha iyi bir deneyim sunabiliriz. İşlevsel tanımlama bilgilerini yalnızca bu tür depolama ve erişime izin verirseniz cihazınızda saklarız ve bunlara erişiriz. Bu tür tanımlama bilgilerine izin vermezseniz size belirli işlevleri sağlayamayız.

Analiz tanımlama bilgileri, web sitesi kullanımını analiz etmemizi ve ziyaretçilerin bu bilgileri nasıl kullandığını anlamamızı sağlar. Bu tanımlama bilgileri, ziyaretçi sayısı, görüntüledikleri sayfalar, sayfaları ne kadar süre görüntüledikleri ve web sitemizde nasıl gezindikleri hakkında bilgileri tanır ve toplar. Bu, ziyaretçilerin aradıklarını kolayca bulmalarını sağlayarak web sitemizin çalışma şeklini iyileştirmemize yardımcı olur. Analiz tanımlama bilgilerini yalnızca bu tür depolama ve erişime izin verirseniz cihazınızda saklarız ve bunlara erişiriz. Bu tür tanımlama bilgilerine izin vermezseniz ziyaretinizden elde ettiğiniz bilgilere dayanarak web sitemizi geliştiremeyiz.

Web sitelerimizde yukarıda açıklanan bazı işlevlerle bağlantılı olarak aşağıdaki "tanımlama bilgilerini" kullanırız.

Tanımlama Bilgisi Türü

Ad

Amaç

    Kullanım ömrü

Gerekli tanımlama bilgileri

.auth.axaltacs.com

Bu tanımlama bilgisi, oturum açma durumunu hatırlamak gibi temel site işlevlerini kolaylaştırmak için gereklidir ve daha önce kaydolmuş olduğunuz bir Axalta hizmetinde otomatik olarak oturum açmanızı sağlar.

  silineceği zaman  

  oturumunuz

İşlevsel tanımlama bilgileri

.axaltacs.com,

.axalta.com,

.standox.com, .spieshecker.com, .cromax.com

Bu tanımlama bilgileri Axalta'nın dilinizi veya bulunduğunuz bölge gibi yaptığınız seçimleri hatırlamasını ve gelişmiş, daha kişisel özellikler sunmasını sağlar. Bu tanımlama bilgilerinin topladığı bilgiler anonim hale getirilebilir ve diğer web sitelerindeki tarama etkinliğinizi takip edemezler.

    12 ay

Analiz tanımlama bilgileri

.addthis.com

Tanımlama bilgisi, bu bilgileri kullanan web sitelerine raporlama sunmak üzere verileri toplamak için kullanılır. AddThis, Axalta'nın ziyaretçilerini daha iyi anlamasına yardımcı olmak için analizler sağlar. Örneğin, AddThis, bir web sitesi yayıncısına kaç kişinin içerik paylaştığını bildirmek için her bir web tarayıcısına rastgele oluşturulmuş bir kimlik kullanır. Ayrıca bir web sitesi yayıncısına kullanıcıların içeriklerini arkadaşlarıyla paylaşıp paylaşmadıklarını söylemek için toplam tarama verilerini kullanırlar.

    13 ay

Analiz tanımlama bilgileri

.statse.webtrekklive.com, .webtrekk.com

Axalta analiz sistemi, web sitesindeki ziyaretçi faaliyetleri ve diğer Axalta çevrimiçi hizmetleri hakkında bilgi toplamak için tanımlama bilgileri kullanır. Toplanan veriler analiz ve raporlama için analiz ortağımız Webtrekk'e gönderilir. Axalta bu bilgileri kullanıcılarına sağladığı hizmetleri iyileştirmeye yardımcı olmak için kullanır. Veriler yalnızca toplu biçimde kullanılır. Daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. 

 

    6 ay

 

Bir tanımlama bilgisinin içeriği bir tanımlama numarasıyla sınırlıdır. Adınız, IP adresiniz veya gerçek kimliğinizle ilgili diğer bilgiler yalnızca işlevsellik tanımlama bilgilerinin çalışması için gerekli olduğu ölçüde toplanır (yani oturum açma işleviyle bağlantılı olarak).

Tanımlama bilgilerini yönetme ve izni geri çekme

Tanımlama bilgilerini yönetme ve izni geri çekme. Web sitesine ilk eriştiğinizde ve web sitesine yeni tanımlama bilgileri eklediğimizde bu web sitesindeki tanımlama bilgilerinin ve diğer izleme teknolojilerinin kullanılmasına ilişkin onayınızı alacağız. Tanımlama bilgilerinin gerekli tanımlama bilgileri olması durumunda ise onayınız gerekli değildir. Bu web sitesini ziyaret ettiğinizde, bu tür tanımlama bilgilerini kullanmamız hakkında sizi bilgilendiren bir açılır pencere görüntülenir. Daha sonra "Kabul Et" düğmesine tıklayarak onay verebilir veya "Reddet" düğmesine tıklayarak tanımlama bilgilerini (gerekli tanımlama bilgileri hariç) reddedebilirsiniz. Alternatif olarak, Onay Yönetimi Platformumuzu ziyaret etmek ve kabul etmek istediğiniz tanımlama bilgisi kategorilerine ve reddetmek istediğiniz tanımlama bilgilerine karar vermek için tanımlama bilgisi yöneticisi bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Gelecekte geçerli olmak üzere onayınızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz.

Tanımlama bilgilerini reddederseniz gerekli tanımlama bilgileri ve bu web sitesini ziyaret ettiğinizde tanımlama bilgilerinin belirlenmesini istemediğinizi hatırlamak için bir tanımlama bilgisi dışında bu tanımlama bilgilerini cihazınızda ayarlamayız.

Tanımlama bilgilerini kabul ettiyseniz ancak gelecekte bunları reddetmek (onayınızı geri çekmek) istiyorsanız web sitesi tarayıcınızdaki tanımlama bilgilerini silebilirsiniz. Bu durumda tanımlama bilgisi yöneticisine bağlantı içeren tanımlama bilgisi penceresi tekrar görünür.

Tanımlama bilgilerini reddetmek için web sitesi tarayıcı ayarlarınızı değiştirerek de tanımlama bilgilerini devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağı kullandığınız tarayıcıya bağlıdır. Tanımlama bilgilerinin reddedilmesi, tarayıcınızın yeni tanımlama bilgilerini kabul etmesini engeller ve (tarayıcı yazılımınızın gelişmişliğine bağlı olarak) her yeni tanımlama bilgisini çeşitli şekillerde kabul etmeye karar vermenize olanak tanır. Cihazınızda zaten bulunan tüm tanımlama bilgilerini de silebilirsiniz. Ancak bunu yapmanız halinde, bu web sitesini her ziyaret ettiğinizde bazı tercihleri manuel olarak ayarlamanız gerekebilir. Tüm modern tarayıcılar, genellikle tarayıcınızın "seçenekler" veya "tercihler" menüsüne giderek tanımlama bilgisi ayarlarınızı değiştirmenize olanak tanır. Daha fazla ayrıntı için tarayıcınızdaki "Yardım" seçeneğini kullanın.

(i) Internet Explorer'da Tanımlama bilgisi ayarları

(ii)Microsoft Edge'de tanımlama bilgisi ayarları

(ii)Firefox'ta tanımlama bilgisi ayarları

(iii)Chrome'da tanımlama bilgisi ayarları

(iv) Safari web ve iOS'ta tanımlama bilgisi ayarları.

Tanımlama bilgisi tercih aracını kullanmamayı tercih ederseniz ancak bunun yerine tanımlama bilgilerini tarayıcılardan kontrol ederseniz lütfen her bir tarayıcının ve cihazlarınızın ayarlarını değiştirmeyi unutmayın.

Tüm tanımlama bilgilerinin (gerekli tanımlama bilgileri dahil) engellenmesi, bizim de dahil olmak üzere birçok web sitesinin kullanılabilirliğini olumsuz yönde etkiler. Gerekli tanımlama bilgilerini engellerseniz bu web sitesindeki tüm özellikleri kullanamayabilirsiniz. Bilgisayarınızda zaten kayıtlı olan tanımlama bilgilerini de silebilirsiniz. Ancak tanımlama bilgilerini silmek, bizim de dahil olmak üzere birçok web sitesinin kullanılabilirliğini olumsuz yönde etkileyebilir.

Tanımlama bilgileri hakkında daha fazla bilgi için www.aboutcookies.org veya www.allaboutcookies.org adresini ziyaret edin.

Kişisel Verilerin Kullanımı

Aşağıda kişisel verilerinizi kullanma amaçlarımızı açıklıyoruz.  Kişisel verilerinizi nasıl işlediğimize dair ek ayrıntılar size ayrı bir bildirim veya sözleşmeyle sağlanabilir.

Kişisel verilerinizin işlenmesi ve kullanılması, işlemeye yönelik bir "yasal gerekçe" ile meşrulaştırılmıştır. Ayrıca, hassas kişisel verilerin (özel kişisel bilgiler olarak da bilinir) işlenmesi için ek bir koşul (veya gerekçe) gerekir. Çoğu durumda, işleme aşağıdaki yasal zeminlerden birine dayalı olacaktır:

 • Sözleşme performansı: İşleme, bir siparişi göndermek, iş başvurunuzu incelemek ya da talep ettiğiniz ürün bilgilerini sağlamak benzeri sözleşme koşullarını yerine getirmek ya da talebiniz doğrultusunda sizinle sözleşme yapmak üzere adımlar atmak için gereklidir;
 • Yasal yükümlülük: İşleme, muhasebe kayıtlarını tutmak veya istihdam uygunluğunu doğrulamak gibi AEA, Birleşik Krallık, Güney Afrika, Rusya veya Türkiye'de yürürlükte olan ilgili bir yasal yükümlülüğe uymamız için gereklidir;
 • Meşru menfaatler: İşleme, sizin menfaatleriniz ve temel haklarınız tarafından geçersiz kılınmadığı sürece meşru menfaatlerimiz içindir veya
 • Onay: İşleme onay vermiş olmanız.

Topladığımız kişisel verileri, aşağıda belirtilen yasal zeminlere dayanarak aşağıdaki amaçlar için kullanırız:

 • Sözleşme performansı: sözleşmesini yaptığınız tüm hizmetleri veya ürünleri size sağlamak;
 • Sözleşme performansı: gerçek kişiler olan tedarikçilerimiz ve müşterilerimizle yapılan satın alma veya satış sözleşmelerinin performansını yönetmek ve idare etmek;
 • Sözleşme performansı: satış sonrası destek sağlamak;
 • Sözleşme performansı: web sitesini içeren belirli işlemleri ve daha genel olarak Axalta'nın ürün ve hizmetlerini içeren işlemleri yürütmek, değerlendirmek ve tamamlamak;
 • Meşru menfaatler: tüzel kişi olan tedarikçilerimiz ve müşterilerimiz için irtibat kişileriyle satın alma veya satış sözleşmelerinin performansını yönetmek ve idare etmek;
 • Meşru menfaatler (veya yasaların gerektirdiği durumlarda onay): web sitesini işletmek, değerlendirmek, sürdürmek, iyileştirmek ve geliştirmek (eğilimleri izlemek ve analiz etmek, web sitesine erişim ve analiz yazılımı yardımıyla reklam ve pazarlama amacıyla web sitesinin kullanımı dahil);
 • Meşru menfaatler: ürün ve hizmetlerimizi genel olarak değerlendirmek, iyileştirmek ve geliştirmek;
 • Meşru menfaatler: web sitemizi kullanıcıların ihtiyaçlarına göre özelleştirmek;
 • Meşru menfaatler (veya yasaların gerektirdiği durumlarda onay): etkinlikler, promosyonlar, web sitesi ve Axalta'nın ürün ve hizmetleri hakkında sizinle iletişim kurmak;
 • Sözleşme performansı (sözleşme öncesi adımlar): talep ettiğiniz belgeleri veya iletişimleri size sağlamak;
 • Meşru menfaatler: kullanıcıların sorularını veya şikayetlerini çözmek için onlarla yazışmak;
 • Sözleşme performansı (sözleşme öncesi adımlar): başvuruların değerlendirilmesi ve tekliflerin yapılması da dahil olmak üzere bir işe alım, işe yerleştirme veya staj sürecini desteklemek ve yönetmek;
 • Meşru menfaatler (veya yasaların gerektirdiği durumlarda onay): size pazarlama iletişimleri göndermemizin yasal olduğu durumlarda bu iletişimleri göndermek;
 • Meşru menfaatler: web sitesinin, Axalta gizli ve tescilli bilgilerinin ve Axalta çalışanlarının korunması ve güvenliğinin sağlanması;
 • Meşru menfaatler: sözleşme şartlarımızın veya yasaların veya yönetmeliklerin ihlali dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere dolandırıcılık, riske maruz kalma, hak talepleri ve diğer yükümlülükleri yönetmek, bunlara karşı korunmak ve bunları araştırmak;
 • Meşru menfaatler: şirketimizin veya varlıklarımızdan birinin veya bir bağlı şirketin potansiyel veya fiili satışı ile bağlantılı olarak kişisel verilerinizi üçüncü taraflarla paylaşmak. Bu durumda kullanıcılarımız hakkında tarafımızca tutulan kişisel veriler aktarılan varlıklardan biri olabilir;

Axalta, kişisel verilerinizi üçüncü taraflara satmaz veya kiralamaz.

Kişisel Verileri Paylaşma

Küresel Axalta grubunun bir parçasıyız ve kişisel verilerinizi yukarıda açıklanan amaçlar için zaman zaman bağlı şirketlerimizle paylaşmanız gerekecektir. Tüm Axalta grup şirketlerinin listesini burada bulabilirsiniz. Ayrıca size bilgi, ürün veya hizmet sağlamamıza, işimizi yürütmemize ve yönetmemize ya da ürünlerimizi, hizmetlerimizi veya web sitemizi yönetmemize ve iyileştirmemize yardımcı olmak için üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları (talimatlarımız altında çalışacak olan) atayabiliriz. Axalta, üçüncü tarafların Axalta adına performans göstermek üzere Axalta tarafından atanan hizmetleri gerçekleştirmek için uygun sözleşme kısıtlamalarına ve güvenlik önlemlerine tabi olarak veya zarar veya kaybın önlenmesi için makul bir şekilde gerekli olduğunu düşünürsek ya da açıklamanın şüpheli veya fiili yasa dışı faaliyetlerin daha fazla soruşturulmasını sağlayacağına inanıyorsak kişisel verilerinizi bu bağlı kuruluşlarla ve üçüncü taraflarla paylaşabiliriz.

Kişisel verileriniz AEA veya Birleşik Krallık dışında diğer Axalta bağlı kuruluşlarına veya üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarına aktarılırsa kişisel verilerinizin AB'de kalmışçasına aynı seviyede koruma almasını sağlamak için Avrupa Komisyonu onaylı Standart Sözleşme Maddeleri kullanılarak veri transferi anlaşmaları yapma dahil olmak üzere gerekli adımları atarız. Kişisel verilerin Axalta bağlı kuruluşları arasında aktarılması için Avrupa Komisyonu onaylı Standart Sözleşme Maddeleri yürürlüğe koyduk. Avrupa Komisyonu'nun, ülkenin kişisel verilere yeterli koruma sağladığının belirlenmesi kararından faydalanan tüm ülkelerin bir listesi burada verilmektedir. Kişisel verilerinizin hangi mekanizma kapsamında AB dışına aktarıldığına ilişkin ayrıntıları edinme hakkına sahipsiniz. İletişim bilgileri aşağıdaki İletişim Bilgileri bölümünde bulunabilir.

Axalta, kişisel veri olarak kabul edilmeyen veya sözleşmeye bağlı kısıtlamalara tabi olmayan sağladığınız bilgileri paylaşma hakkını saklı tutar.

Çocuklar

Web sitesi 18 yaşından küçük çocuklar tarafından kullanılamaz ve Axalta 18 yaşından küçük çocukların kişisel verilerini bilerek toplamaz, saklamaz, paylaşmaz ve kullanmaz. 18 yaşın altındaysanız web sitesi tarafından istenmiş olsa bile lütfen kişisel bilgi vermeyiniz. 18 yaşın altındaysanız ve kişisel veri sağladıysanız lütfen ebeveynlerinizden veya vasilerinizden Axalta'ya bildirimde bulunmalarını isteyin. Axalta bu tür tüm kişisel verileri silecektir.

Pazarlama

Bunu yapmak yasal olduğunda ve gerektiğinde onayınıza tabi olarak size ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi vermek için sizinle e-posta yoluyla iletişim kurabiliriz. Pazarlama iletişimlerini almaktan vazgeçmek istiyorsanız lütfen e-postalarımızda verilen "abonelikten çık" bağlantısını kullanın veya başka bir şekilde doğrudan bizimle iletişime geçin; size iletişim göndermeyi durduracağız.

Güvenlik

 

Axalta, kişisel verilerinizi yetkisiz erişim, uygunsuz kullanım veya açıklama, yetkisiz modifikasyon, yasa dışı imha veya kazara kayba karşı korumayı ve muhafaza etmeyi amaçlamaktadır ve Axalta bunu yapmak için belirli makul süreçleri, sistemleri ve teknolojileri kullanır ve devamlılığını sağlar. Ancak, internet üzerinden hiçbir aktarımın tamamen güvenli veya hatasız olmadığını ve Axalta tarafından kullanılan ve sürdürülen bu süreçlerin, sistemlerin ve teknolojilerin tehlikeye açık olduğunu kabul edersiniz.

Kişisel Verilerinizin Saklanması

Kişisel verileri yalnızca toplanma amaçlarını yerine getirmek için gerektiği sürece tutmak üzere genel bir kural uygularız.  Genel olarak, kişisel verilerinizi bir sınırlama tüzüğüne karşılık gelen bir süre boyunca, örneğin bizimle yaptığınız işlemleri doğru bir şekilde kaydetmek için saklarız. Bununla birlikte, bazı durumlarda, örneğin yasa, vergi ve muhasebe gereklilikleri uyarınca bunu yapmamız gerektiğinde veya yasal bir süreç, yasal makam veya talepte bulunma yetkisine sahip başka bir devlet kurumu tarafından bunu yapmamız gerekli kılındığında, kişisel verileri gereken süreler boyunca saklayabiliriz.

Pazarlama ile ilgili olarak, kişisel verilerinizi son hizmet talebinizden veya başlattığınız diğer iletişim bilgilerinizden sonraki üç yıl boyunca saklarız.

Dış Bağlantılar

Web sitesi üçüncü taraf sitelere bağlantılar içerebilir. Axalta bu web sitelerinin gizlilik uygulamalarını kontrol etmediğinden veya bu uygulamalardan sorumlu olmadığından, bu üçüncü taraf sitelerin gizlilik politikalarını incelemenizi öneririz. Bu Bildirim yalnızca web sitelerimiz tarafından veya iş faaliyetlerimiz sırasında toplanan kişisel veriler için geçerlidir.

Bu Bildirimdeki Değişiklikler

Bu Bildirimde yapabileceğimiz tüm değişiklikler veya güncellemeler önceden bu sayfada yayımlanacaktır.  İletişim bilgileriniz dosyada yer alıyorsa bu Bildirimde önemli veya sizi etkileyebilecek bir değişiklik olup olmadığını önceden size bildireceğiz.  Diğer değişiklikler için lütfen bu Bildirimdeki güncellemeleri veya değişiklikleri görmek üzere sık sık kontrol edin.

İletişim Bilgileri

Bu Bildirim ile ilgili bir sorunuz varsa veya haklarınızdan birini kullanmak istiyorsanız lütfen şu adresten bizimle iletişime geçin: Data-Privacy@axalta.com

Ayrıca, aşağıdaki adreste iletişim kurulabilecek bir veri koruma yetkilimiz de vardır: Data-Privacy@axalta.com

AB veri koruma yetkililerine şu adresten ulaşabilirsiniz: Data-Privacy@axalta.com

AEA temsilcilerimizle şu adresten iletişime geçebilirsiniz: Data-Privacy@axalta.com

Birleşik Krallık temsilcilerimizle şu adresten iletişime geçebilirsiniz: Data-Privacy@axalta.com

Rus temsilcilerimizle şu adresten iletişime geçebilirsiniz: Data-Privacy@axalta.com

Güney Afrika temsilcimizle şu adresten iletişime geçebilirsiniz: Data-Privacy@axalta.com, Hannes Kloppers, Axalta Coating Systems South Africa (Pty) Ltd; 121 Gazelle Avenue, Corporate Park South, Randjespark, Midrand, 1685, Güney Afrika, telefon +27 10 592 1768.

 

Türk temsilcimizle şu adresten iletişime geçebilirsiniz: Data-Privacy@axalta.com, Elif Şahin, Axalta Boya Sistemleri, Plot G 22 B13 C1D, Axalta Boya Sistemleri, Cumhuriyet Mahallesi, Kadife Sokak No: 9, 41480 Çayırova / Kocaeli, Türkiye, telefon +90 262 674 00 00.

 

AEA/İsviçre/Birleşik Krallık Vatandaşları için - Haklarınız

 

·         Erişim Hakkı - Sakladığımız kişisel verilerinize erişim talep etme ve bu verilerin işlenmesiyle ilgili bilgi edinme hakkına sahipsiniz.

·         Düzeltme Hakkı - Kişisel verilerinizi doğru, eksiksiz ve güncel tutmak için geçerli yasalara uygun şekilde çaba göstereceğiz. Yetersiz, eksik veya yanlış kişisel verilerin düzeltilmesini (yani doğru hale getirilmesini) isteme hakkına sahipsiniz. 

·         Onayınızı Geri Çekme Hakkı - Kişisel verilerinizin onayınıza göre işlenmesi durumunda, istediğiniz zaman onayınızı geri çekme hakkınız vardır ancak geri çekmeden önce onayınıza dayalı olarak bilgileri işlememizin yasallığı bundan etkilenmez.

·         Veri taşınabilirliği -Onayınıza (işlemenin yasal dayanağı olarak) veya işlemenin taraf olduğunuz bir sözleşmeyi gerçekleştirmek veya bir sözleşmeye girmeden önce talebiniz üzerine adımlar atmak için gerekli olduğu olgusuna dayandığımızda ve kişisel veriler otomatik yollarla işlendiğinde, bize sağladığınız tüm bu kişisel verileri yapılandırılmış, yaygın olarak kullanılan ve makine tarafından okunabilir bir formatta alma ve ayrıca bu tür bir aktarımın teknik olarak mümkün olduğu durumlarda bu verileri başka bir veri denetleyicisine iletmemizi isteme hakkına sahipsiniz. 

·         Silme hakkı -Onayınızı geri çektiğiniz, meşru menfaatlere dayalı olarak işlemeye itiraz ettiğiniz ve geçersiz meşru gerekçelerimizin olmadığı (aşağıya bakınız) veya kişisel verilerin hukuka aykırı olarak işlendiği durumlar da dahil olmak üzere belirli koşullar altında kişisel verilerinizin silinmesini isteme hakkına sahipsiniz.

·         İşlemeyi kısıtlama hakkı - Aşağıdaki durumlarda kişisel verilerinizi işlememizi kısıtlama hakkına sahipsiniz (yani, yalnızca depolanacak şekilde izin verebilirsiniz):

o   kişisel verilerin doğruluğuna itiraz ettiğinizde biz bunları düzeltene ya da doğruluğunu onaylayana kadar;

o   veri işlemenin yasa dışı olduğu ancak kişisel verileri silmemizi istemediğiniz durumlarda;

o   işleme amaçları doğrultusunda kişisel verilerinize artık ihtiyaç duymadığımızda ancak yasal taleplerin oluşturulması, uygulanması veya savunulması için bu tür kişisel verilere ihtiyaç duyduğunuz durumlarda veya

o   meşru menfaat gerekçeleriyle (aşağıya bakınız) gerekçelendirilen işlemeye itiraz ettiğinizde, işlemeye devam etmek için zorlayıcı meşru gerekçelerimiz olup olmadığına dair doğrulama beklendiğinde.

Kişisel verileriniz kısıtlanmaya tabi olduğunda, bu verileri yalnızca onayınızla veya yasal hak taleplerinin oluşturulması, kullanılması veya savunulması için işleriz.

·         Beyan yapma hakkı - Yalnızca İtalya için: Ölüm durumunda, kişisel verilerinizle ilgili olarak yukarıda belirtilen haklar, kişisel verilerinize ilişkin bir menfaati olan veya bir temsilci olarak ya da ailenizi koruma amaçlı olarak hareket eden kişiler tarafından kullanılabilir. Aşağıda belirtilen e-posta adresine yazılı bir beyan göndererek yukarıda belirtilen haklardan bazılarının temsilcileriniz tarafından kullanılmasını açıkça yasaklayabilirsiniz. Beyan daha sonra aynı şekilde iptal edilebilir veya değiştirilebilir.

·         Direktif verme hakkı - Yalnızca Fransa için: Aşağıda belirtilen e-posta adresinden bizimle iletişime geçerek ölümünüzün ardından kişisel verilerinizin kullanımıyla ilgili direktif verme hakkına sahipsiniz.

 

 

·         Meşru menfaat temellerine dayalı olarak işlemeye (profil oluşturma dahil) itiraz etme hakkı - Kişisel verileri meşru menfaatlere dayanarak işlediğimiz durumlarda bu işlemeye itiraz etme hakkınız vardır. İtiraz ederseniz işlemeye ilişkin menfaatlerinizi, haklarınızı ve özgürlüklerinizi geçersiz kılan meşru gerekçeler gösteremiyorsak veya yasal iddiaların oluşturulması, kullanılması veya savunulması için kişisel verileri işlememiz gerekmiyorsa bu işlemi durdurmamız gerekir. İşleme için temel olarak meşru menfaatlere güvendiğimiz durumlarda, bu tür meşru gerekçeler sergileyebileceğimize inanıyoruz ancak her bir olayı ayrı değerlendireceğiz.

·         Doğrudan pazarlamaya itiraz etme (profil oluşturma dahil) - Sizi promosyon etkinliklerimize davet etmek için kişisel verilerinizi kullandığımız durumlar gibi doğrudan pazarlama amaçları için kişisel verilerinizi (profil oluşturma dahil) kullanmamıza itiraz etme hakkına sahipsiniz.

 

Haklarınızdan birini kullanmak istiyorsanız veya kişisel verilerinizin işlenmesiyle ilgili sorularınız veya şikayetleriniz varsa lütfen Data-Privacy@axalta.com adresinden bizimle iletişime geçin.

Ayrıca kişisel verilerinizin işlenmesinin geçerli yasaları ihlal ettiğini düşünüyorsanız ikamet ettiğiniz yerin, iş yerinizin veya iddia edilen ihlal yerinizin denetçi kurumuna şikayette bulunma hakkına sahipsiniz.  Veri koruma kontrol yetkililerinin bir listesi şu adreste bulunabilir: https://edpb.europa.eu/about-edpb/about-edpb/members_en.

Rusya'da İkamet Edenler İçin - Ek Bilgiler

Bu Bildirimde veri kontrol yetkilisine yapılan tüm referanslar veri operatörü anlamına gelmektedir.

Yukarıda belirtilen hakların aynısı Rusya'da yaşayanlar için de geçerlidir. Rus veri koruma denetim kurumunun (Roskomnadzor) iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz: https://rkn.gov.ru/

Rus temsilcimizle şu adresten iletişime geçebilirsiniz: Data-Privacy@axalta.com

Güney Afrika'da İkamet Edenler İçin - Ek Bilgiler ve Haklarınız

2013 tarihli Kişisel bilgilerin korunması Kanunu ("POPIA"), Güney Afrika'da bir kayda girilen kişisel verilerin işlenmesi için geçerlidir. Bu Web Sitesi Veri Gizliliği Bildirimine ek olarak veya bu bildirimin istisnası olarak Axalta tarafından kişisel verilerin işlenmesiyle ilgili POPIA kapsamına giren şu hükümler geçerlidir. Bu, örneğin kişisel verilerinizi işleyen Axalta tüzel kişisinin Güney Afrika'da veya veri konusu olarak Güney Afrika'da bulunduğunuz ya da kişisel verilerinizin Güney Afrika'da toplandığı durumlar için geçerlidir.

Bu Bildirimdeki kişisel verilere referans, işleme faaliyetleri ve veri konuları POPIA kapsamına girdiği sürece POPIA'da tanımlanan kişisel bilgiler anlamına gelecektir. Buna göre kişisel veriler, tanımlanabilir, yaşayan, gerçek bir kişinin ve uygulanabilir olduğu durumlarda mevcut bir tüzel kişinin (şirket) kişisel bilgilerini içerir. Bu Bildirimdeki hassas verilere referans, POPIA'da tanımlanan özel kişisel bilgileri içerecektir.

Bu Bildirimdeki kontrol yetkilisine referans, POPIA'da tanımlandığı şekilde sorumlu tarafı içerecektir ve bu Bildirimdeki veri işlemcisine referans, POPIA'da tanımlandığı şekilde operatörü içerecektir.

Kişisel Verilerin Paylaşılması

Bir kişisel verinin Güney Afrika'dan başka yerlere aktarılması durumunda, kişisel verilerin aktarıldığı ülkelerin POPIA'nınkine benzer yeterli düzeyde bir veri koruması sağladığından veya aktarım için POPIA kapsamında uygun bir gerekçe olduğundan emin olmak üzere adımlar atacağız. Örneğin, kişisel verilerin alıcısı ile kişisel verileri korumak için uygun veri koruma hükümleri içeren bir veri aktarım sözleşmesi imzalanır. Ayrıca, gerektiğinde Bilgi Düzenleme Kurumundan önceden izin alınmasını sağlayacağız.

Çocuklar

Web sitesi 18 yaşından küçük çocuklar tarafından kullanılamaz ve Axalta 18 yaşından küçük çocukların kişisel verilerini bilerek toplamaz, saklamaz, paylaşmaz ve kullanmaz. 18 yaşın altındaysanız web sitesi tarafından istenmiş olsa bile lütfen kişisel bilgi vermeyiniz. 18 yaşın altındaysanız ve kişisel veri sağladıysanız lütfen ebeveynlerinizden veya vasilerinizden ya da başka bir yetkin kişiden Axalta'ya bildirimde bulunmalarını isteyin. Axalta bu tür tüm kişisel verileri silecektir.

Haklarınız

POPIA açısından kişisel verilerinizle ilgili aşağıdaki haklara sahipsiniz:

 • Erişim Talep Etme Hakkı - Sakladığımız kişisel verilerinize erişim talep etme ve bu verilerin işlenmesiyle ilgili bilgi edinme hakkına sahipsiniz (2000 tarihli Bilgiye Erişimin Teşviki Yasası'nda yer alan ret gerekçelerine tabi olarak). 
 • Düzeltme Talep Etme Hakkı - Kişisel verilerinizi doğru, eksiksiz ve güncel tutmak için POPIA'ya uygun şekilde çaba göstereceğiz.  Yetersiz, eksik veya yanlış kişisel verilerin düzeltilmesini (yani doğru hale getirilmesini) talep etme hakkına sahipsiniz.
 • Silme Talep Etme Hakkı -Axalta'nın kişisel verileri toplama amacı doğrultusunda işlemesinin artık gerekli olmadığı durumlar da dahil olmak üzere belirli durumlarda kişisel verilerinizin imha edilmesini veya silinmesini talep etme hakkına sahipsiniz.
 • İtiraz Hakkı - Veri işlemenin meşru menfaatlerinizi koruduğu veya Axalta'nın ya da kişisel verilerin sağlandığı üçüncü bir tarafın meşru menfaatlerini takip etmek için gerekli olduğu durumlarda, makul gerekçelerle kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz etme hakkına sahipsiniz.
 • Pazarlamaya İtiraz Etme Hakkı - Doğrudan pazarlama amacıyla kişisel verilerinizin işlenmesine itiraz etme hakkına sahipsiniz.
 • Otomatik İşleme - Yalnızca kişisel verilerinizin otomatik olarak işlenmesine dayanan bir karara tabi olmamaya hakkınız vardır.
 • Hukuk Davası Açma Hakkı - Hukuk davası açma hakkına sahipsiniz.
 • Onayınızı Geri Çekme Hakkı - Kişisel verilerinizin onayınıza göre işlenmesi durumunda, istediğiniz zaman onayınızı geri çekme hakkınız vardır ancak geri çekmeden önce onayınıza dayalı olarak bilgileri işlememizin yasallığı bundan etkilenmez.

Ayrıca aşağıda bilgileri bulunan Bilgi Düzenleyicisine şikayette bulunma hakkına sahipsiniz:

Bilgi Düzenleyicisi (Güney Afrika)

JD House

27 Stiemens Street

Braamfontein

Johannesburg

2001

E-posta: inforeg@justice.gov.za / complaints.IR@justice.gov.za

Yukarıdaki haklardan birini kullanmak isteyen veri sahipleri, aşağıdaki "İletişim Bilgileri" maddesindeki bilgi yetkilisinin bilgilerini kullanarak Axalta Güney Afrika'daki bilgi yetkilisiyle iletişime geçmelidir.

Türkiye'de İkamet Edenler İçin - Haklarınız

Kişisel verilerinizle ilgili olarak 6698 numaralı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Madde 11'e göre aşağıdaki haklara sahipsiniz:

 

-          kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenmek,

-          kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğine dair bilgi talep etmek,

-          kişisel verilerinizin işlenmesinin amacını ve bu kişisel verilerin amaca uygun olarak kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek,

-          kişisel verilerinizin ülke içinde veya yurt dışında aktarıldığı üçüncü tarafları bilmek,

-          varsa eksik veya yanlış verilerin doğru hale getirilmesini talep etmek,

-          belirli koşullar altında kişisel verilerinizin silinmesini veya imha edilmesini talep etmek,

-          kişisel verilerinizin aktarıldığı üçüncü taraflara düzeltme, silme ve imha taleplerinin raporlanmasını talep etmek,

-          yalnızca otomatik sistemler aracılığıyla alınan kararlara itiraz etmek,

-          kişisel verilerinizin yasa dışı bir şekilde işlenmesinden kaynaklanan zararla ilgili tazminat talebinde bulunmak.

Kişisel verilerinizin işlenmesi için onayınızı aldığımızda, istediğiniz zaman onayınızı geri çekme hakkına sahipsiniz.

Haklarınızdan birini kullanmak isterseniz lütfen İletişim Bilgileri bölümünde belirtildiği şekilde Türkiye'deki Veri Kontrol Yetkilisi Temsilcimizle iletişime geçin.

<br _rte_temp_br="brEOB">


Axalta Grup
Gizlilik Bildirimi

 

Axalta Grup, kişisel verilerinizi korumayı taahhüt eder ve web sitelerimizi ziyaret ettiğinizde kendinizi güvende hissetmenizi sağlamak ister. İşbu Gizlilik Bildirimi, sitemizi ziyaret ettiğinizde, mevcut kişisel verilerin korunması kanununa uyumlu bir şekilde kişisel verileri nasıl topladığımız, işlediğimiz ve kullandığımız konusunda size bilgi verir.

Aksi işbu Gizlilik Bildiriminde belirtilmediği sürece, “Axalta” ya da “biz” terimleri, bu web sitenin sayfa altlığında yer alan ve ayrıca veri sorumlusu –kişisel verilerin korunması kanuna uyumluluğu sağlamakla yükümlü tüzel kişi- olan Axalta Grup şirketini ifade eder.

İşbu Gizlilik Bildiriminde yer alan “Axalta Grup” terimi, Philadephia / ABD merkezli Axalta Coating Systems, LLC (“Axalta LLC”) ile bağlantılı şirketleri ifade eder. Kişisel verilerinizin işlenmesi ve kullanılması sürecine, Axalta LLC ya da diğer Axalta Grup şirketlerinin dahil olup olmadığını ve ne ölçüde dahil olduklarını ayrıntılarıyla belirteceğiz.

1.     KİŞİSEL VERİ NEDİR?
Kişisel veri, kimliği belirli ya da belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgidir. Gerçek kimliğinizle bağlantısı olmayan bilgiler (örneğin, sitelerimizi ziyaret eden kullanıcı sayısı ya da benzeri kümelenmiş bilgiler) pek çok durumunda “kişisel veri” olarak değerlendirilmez.

2.     WEB SİTESİ ZİYARETÇİLERİNDEN HANGİ BİLGİLER TOPLANIYOR?
Sitemizi, kişisel verilerinizi paylaşmaya ihtiyaç duymadan dileğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

STANDARD LOG BİLGİLERİ  
Bir kimse bu web sitesini, ziyaret ettiğinde, web sitesi sunucuları otomatik olarak bazı standart log bilgilerini depolar (örneğin, web sitesine bağlanan bilgisayar ya da diğer cihazlara tahsis edilen IP adresini, ziyaretin süresini ve tarihini, kullanılan web sitesi tarayıcısına ya da işletim sistemine ilişkin bilgileri, ayrıca hangi web sitesinden kullanıcının eriştiği ve sitemizde hangi bölümleri ziyaret ettiğine ilişkin bilgileri).
Bu bilgiler, ziyaretçilerin kimlikleri tespit edilemeyecek şekilde toplanır. Sitemizi ziyaret eden kullanıcıların kimliklerini tespit etmeye çalışmayız ve bahsi geçen verileri diğer kaynaklardan topladığımız kişiler verilerle ilişkilendirmeyiz.

WEB TAKİBİ/ANALİZİ
Sitemizi ziyaret eden kişi sayısını ve bu ziyaretlerin sıklığını belirlemek amacıyla, web takibi ve web analizi yazılımları kullanıyoruz. Bu kapsamda, kimliğinizi bilinir kılacak herhangi bir kişisel veri toplamıyoruz. Ancak sadece sitemizi ziyaret ederken kullandığınız IP adresi işlenecektir. Bu veriler ise sadece grup içerisinde kümelenmiş bir formatta istatistiksel amaçlar ve web sitelerimizin daha da geliştirilmesi amacıyla kullanılacaktır.
Kullandığımız web takibi ve analizi yazılımı, Axalta Grup adına Axalta, LLC ile Portland, ABD merkezli Webtrekk, Inc., arasındaki anlaşmaya dayalı olarak üçüncü kişi hizmet sağlayıcısı Webtrekk tarafından yönetilir.
İstatistiksel amaçlar ve web sitelerimizin daha da geliştirilmesi amacıyla bahsi geçen bilgilerin toplanması ve kullanılmasını, istediğiniz zaman şu şekilde önleyebilirsiniz:
•    Web sitesi tarayıcınızdan “kullanıcıları takip et” seçeneğini devre dışı bırakarak ya da,
•    Webtrekk, Inc.’in burada yer verdiği opt-out seçeneğini kullanarak

SOSYAL İMLEME
Bu web sitesi, belirli bir içeriği sosyal medyada ya da diğer web sitelerinde paylaşmanızı sağlayan “Addthis” eklentisi içermektedir. Bu eklenti, Çerezleri (aşağıya bakınız) kullanır ve ABD merkezli AddThis, LLC tarafından işlenen birtakım bilgiler toplar (örneğin, Addthis eklentisini ne zaman kullandığınız ya da web sitesi tarayıcınızdaki dil seçenekleri). AddThis, LLC tarafından toplanan, işlenen ve kullanılan veriler hakkında detaylı bilgilere www.addthis.com/privacy adresinden erişebilirsiniz. Axalta, bu bilgileri toplamaz, işlemez ve kullanmaz.  
Bahsi geçen bilgilerin AddThis, LLC tarafından toplanması ve kullanılmasını önlemek isterseniz, burada yer alan opt-out seçeneğine göz atabilirsiniz.

DİĞER KİŞİSEL VERİLER
Bir anketle bağlantılı olarak, bir talebinizin işlenmesi için, sitemize kayıt olurken ya da bir siparişinizle ilgili olarak (aşağıya bakınız) sizin tarafınızdan aktif şekilde paylaşılmadığı sürece adınız, adresiniz, telefon numaranız ya da e-mail adresiniz gibi diğer kişisel veriler toplanılmaz.

3.     KAYIT OLURKEN HANGİ BİGİLER TOPLANIYOR?
Sitemize kayıt olma, özellikle de müşteri hesabı oluşturma seçeneği sunabiliriz.  Bu amaçla, web sitesi kayıt formunda yer alan birtakım kişisel ve/veya şirket bilgilerini paylaşmanız istenir. Formda doldurulması zorunlu olan bilgiler vurgulanır/işaretlenir ve bu doldurulması zorunlu bilgiler olmadan kayıt olma talebinizi gerçekleştiremeyiz.
Kayıt sürecinde girdiğiniz verileri (özellikle sizi tanımak amacıyla kullanıcı adı ve şifre gibi verileri) tekrar kullanmanızı isteyebiliriz. Ayrıca sitemizde yer alan bazı hizmetleri kullandığınızda, sipariş verdiğinizde ya da bizimle iletişime geçtiğinizde, fazladan kişisel veri toplayabiliriz.

GRUP ÇAPINDA KAYIT / TEK OTURUM AÇMA ARACI
Axalta Grup; Axalta Grup web sitelerinde kayıtlı tüm kullanıcıları yönetmek ve tek bir oturum açma bilgisiyle (Tek Oturum-Açma”) farklı Axalta grup web sitelerinde oturum açma seçeneği sunan grup çapında bir araç geliştirdi.
Kullandığımız erişim yönetim yazılımı, Axalta Grup adına Axalta, LLC ile San Francisco, ABD merkezli Forgerock, Inc., arasındaki anlaşmaya dayalı olarak üçüncü kişi hizmet sağlayıcısı Forgerock tarafından yönetilir.
Axalta Grup web sitesine kayıt olursanız, kayıt formunda paylaştığınız kişisel veriler, sorumlu yönetici tarafından erişim yönetimi yazılımındaki ilgili web site için işlenir.

AXALTA GRUP MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ
Müşteri hesaplarını tüm grup çapında yönetebilmek için, bir Axalta Grup websitesine kaydınızla birlikte edinilen kişisel/şirket verilerinizi Axalta Grup’un müşteri ilişkileri yönetim sisteminde (CRM) muhafaza ediyoruz.
Kullandığımız CRM sistemi, Axalta Grup adına Axalta, LLC ile San Francisco, ABD merkezli Salesforce.com arasındaki anlaşmaya dayalı olarak üçüncü kişi hizmet sağlayıcısı Salesforce.com tarafından yönetilir.

4.     ÇEREZLERİN KULLANIMI
Yukarıda anlatılan işlevlerle bağlantılı olarak web sitelerimizde aşağıdaki “çerezleri” kullanıyoruz. “Çerezler”, sitelerimize bağlanırken kullandığınız bilgisayar ve diğer cihazlar hakkında bilgiler depolamamızı sağlayan küçük dosyalardır. Bunlar, sitemizi ziyaret eden kişi sayısını ve bu ziyaretlerin sıklığını belirlemek ve hizmetlerimizi sizin için rahat ve kullanışlı yapabilmek konularında bize yardımcı olur.

Çerez

Adı 

Amacı

Analitik Çerezleri

.webtrekk.com

Axalta analitik sistemleri, ziyaretçilerin sitelerdeki ve diğer Axalta çevrimiçi hizmetlerindeki davranışları hakkında bilgi toplayan çerezler kullanır.  Toplanan veriler, analiz ve raporlama için iş ortağımız Webtrekk’e gönderilir. Axalta bu bilgileri, kullanıcılarına sunduğu hizmet kalitesini artırmak amacıyla kullanır. Veriler sadece kümelenmiş bir formatta kullanılır. Daha fazla ayrıntıya buradan ulaşabilirsiniz. 

Performans Çerezleri

.axaltacs.com, .axalta.com, .standox.com, .spieshecker.com, .cromax.com

Bu çerezler, gelişmiş ve kişiselleştirilmiş özellikler sunmak için dil ya da bulunduğunuz bölge gibi tercihlerinizi Axalta’nın hatırlamasına izin verir. Bu çerezlerin topladığı bilgiler, anonimleştirilebilir. Bu çerezler, diğer sitelerdeki tarayıcı aktivitelerinizi takip edemez.

Fonksiyonel Çerez

auth.axaltacs.com

Bu çerez, sitenin temel fonksiyonlarının devamı için gereklidir. Örneğin, oturum açma durumunun hatırlanmasını, daha önce kayıt olduğunuz Axalta hizmetlerinde otomatik olarak oturum açmanızı sağlar.

Analitik Çerez

.addthis.com

Bu çerez, Addthis eklentisi kullanan web sitelerinin analitik raporlama yapabilmesi için verileri bir araya getirmek için kullanılır. Addthis eklentisi, Axalta’nın ziyaretçilerini daha iyi anlayabilmesi için analitikler sunar. Örneğin, Addthis, web sitesi yayıncısına kaç kişinin içerik paylaştığını bildirmek amacıyla her web sitesi tarayıcı için ayrı oluşturulmuş bir ID kullanır. Addthis ayrıca web sitesi yayıncısına, insanların ne tür ilgi alanlarına sahip arkadaşlarıyla içeriklerini paylaştıklarını bildirebilmek için toplu tarama verilerini kullanır.

www.aboutcookies.orgwww.allaboutcookies.org

1.     CEVRİMİÇİ SİPARİŞLERDE HANGİ BİLGİLER TOPLANIR?
Axalta, bu web sitesinin bir parçası olarak ya da bu siteye linkle bağlı bir çevrimiçi market vasıtasıyla çevrimiçi ürün siparişi verebilmenize imkân tanıyabilir. Bu sitede yer alan çevrimiçi siparişler için gerekli her türlü kayıt şartı konusunda sizi bilgilendireceğiz. Çevrimiçi siparişlerle bağlantılı olarak sizden ilave kişisel / şirket bilgisi (örneğin, teslim ve ödeme bilgileri) talep edebiliriz. Çevrimiçi sipariş verebilmek için zorunlu olan bilgiler konusunda sizi bilgilendireceğiz.
Sipariş bilgilerinizin Axalta Grup CRM sisteminde depolandığını lütfen göz önünde bulundurunuz.

2.     BU WEB SİTESİNDE BAŞKA HANGİ BİLGİLER TOPLANIYOR?
Bu site vasıtasıyla bizimle iletişime geçmek (örneğin, ankete katılmak, talepte ya da geribildirimde bulunmak)  isterseniz, sizden ilave veri ve bilgiler talep edebiliriz. Bu veri ve bilgileri, rızanızı almaya gerek duymadan bizimle kurduğunuz iletişim için gerekli olduğu ölçüde kullanacağız.

3.     KİŞİSEL VERİLER NASIL İŞLENİR VE KULLANILIR?
Paylaştığınız ya da sizden topladığımız kişisel verileri mevcut kanunlar izin verdiği ölçüde ve rızanız temelinde kullanıyoruz. Kişisel verilerinizi özellikle (doğrudan) ticari amaçlarla kullanmadan önce rızanı alacağız. Birçok durumda, kişisel verilerinizi üçüncü kişilerle paylaşmayız. Ancak, kişisel verilerin paylaşılması siz ile Axalta arasındaki sözleşmede yer alan belirli hizmetlerin yerine getirilmesi (örneğin, sipariş verilen ürünün teslim edilebilmesi ya da servis sağlayıcı tarafından ödemelerin gerçekleşmesi) için gerekli olabilir.
Dahası, mevcut kanunlardaki yükümlülükler uyarınca ya da idari/mahkeme kararlar gereği, veri ve bilgileri üçüncü kişilerle (örneğin, resmi dairelerle) paylaşmakla yükümlü olabiliriz.  
Ek olarak, belirli iş ve hizmetlerde üçüncü kişi hizmet sağlayıcıları kullanabiliriz ve kişiler, gözetim ve talimatlarımıza uygun olarak kişisel verilerinizi işleyebilir ve kullanabilir. Veriler Avrupa Birliği ya da Avrupa Ekonomik Topluluğu dışında işleniyorsa, gerekli güvenlik tedbirlerini sağlamak için hizmet sağlayıcılarımızla mevcut kişisel veri koruma kanununu dikkate alarak uygun sözleşmesel düzenlemeler oluşturacağız.

4.     BİLGİ GÜVENLİĞİ
Axalta, kişisel verilerinizin kaybolmasını, bu verilere hukuka aykırı erişilmesini ve diğer suiistimalleri önlemek için gerekli teknik ve idari güvenlik tedbirlerini alır. Kişisel verileriniz kamuya erişimi olmayan güvenli bir ortamda depolanır.

5.     BİLGİLENME, DÜZELTME, SİLME VE ENGELLEME
Depoladığımız kişisel verileriniz hakkında her zaman bilgi isteme ve yanlış verileri düzeltmeyi isteme hakkına sahipsiniz. Bir şey yapmanıza gerek kalmadan, mevcut kişisel veri koruma kanunuyla uyumluluk çerçevesinde kişisel verilerinizi sileceğiz ya da engelleyeceğiz.

6.     GÜNCELLEME, SORULAR VE İLETİŞİM
Axalta, düzenli olarak Gizlilik Bildirimini gözden geçirir ve zaman zaman güncelleyebilir. Bu Gizlilik Bildirimi, en son 4.4.2016 tarihinde güncellenmiştir.
İşbu Gizlilik Bildirimiyle ilgili olarak ya da kişisel verilerinizin toplanması, işlenmesi ve kullanılması konusundaki sorularınız için bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz (iletişim bilgileri bu web sitesinin sayfa altlığında mevcuttur. Bilgi talepleriniz, tavsiyeleriniz ve şikâyetleriniz konusunda sizlere yardımcı olacağız.