„Kolor to siła, która bezpośrednio wpływa na duszę”

Wassily Kandinsky

Czerwony

Najstarsze słowo w praktycznie wszystkich językach, zwykle oznacza krew. Czerwień jest psychologicznie kojarzona z ogniem, krwią, ciepłem i mocą.

Żółty

Żółty to kolor związany ze światłem, słońcem i złotem. W języku angielskim „żółty” jest ściśle związany z czasownikiem „krzyczeć”.

Niebieski

Niebieski to kolor, który najbardziej kochamy i kojarzy się z zaufaniem, harmonią, sympatią i przyjaźnią. Ponadto wywołuje poczucie przestrzenności.

Zielony

Zieleń kojarzy się nam najbardziej z naturą, młodością i zazdrością. Zieleń jest świeża, daje poczucie nadziei i przywodzi na myśl wiosnę.

Pomarańczowy

Nazwa koloru pochodzi od owocu pomarańczy. Kojarzy się z optymizmem, radością i zabawą, a nawet duchowością i szczęściem!

Fioletowy

Tajemniczy fiolet, który często łączymy z magią, dekadencją i luksusem. Jest nieuchwytny jak wieczność i kojarzy się z luksusem.

Różowy

Kolor najbardziej kojarzony z kobiecością. Różowy to symbol miłości, ciepła, namiętności a także pogody ducha, wdzięku i uroku.

Brązowy

Brąz jest kolorem ziemi i według badań jest najmniej popularnym kolorem. To neutralny kolor, który pomaga wydobyć blask innych kolorów.

Biały

Biel oznacza perfekcję, prostotę i czystość. Symbol boskiego, niewinnego i nowego początku. Biel jest czysta i neutralna, dzięki czemu jest popularna w projektowaniu i architekturze.

Czarny

Czerń ogólnie jest postrzegana zarówno jako kolor negatywny, jak i funkcjonalny i niezwykle popularny w aranżacji wnętrz i architekturze. Ponadczasowy wybór, choć często związany również z trendami.

Szary

Szary jest często postrzegany jako kolor negatywny i związany z wiekiem. Jednak wraz z nim pojawia się mądrość i wyrafinowany konserwatyzm. Struktury są bardziej podkreślane dzięki zastosowaniu neutralnej szarości.